Blog - Jakie są rodzaje szkła stosowanego w oknach i drzwiach

Jakie wybrać szkło do okien

Wybór szkła w stolarce okienno drzwiowej, potrafi diametralnie zmienić ich cechy pod względem wyglądu, bezpieczeństwa, oraz komfortu wewnątrz pomieszczeń.

 

Szkło z powłoką reflex 

 

 

 

Powłoka refleksyjna szyb w oknach nadaje nowoczesny lustrzany wygląd.

W ciągu dnia zwiększa prywatność użytkowników budynku znacznie ograniczając widoczność osobom będącym na zewnątrz, z kolei od strony wewnętrznej powłoka lustrzana nie jest widoczna.

Szyby reflex w znacznym stopniu ograniczają nagrzewanie się pomieszczeń odbijając promienie słoneczne, co jest sporą korzyścią w okresie letnim z kolei można uznać to za wadę w okresie zimowym, gdyż odcinamy się od darmowej energii słonecznej ogrzewającej pomieszczenia.

 

 

Szkło barwione w masie, czyli antisol

 

Szyby w oknach barwione w masie występują w różnych kolorach nadając stolarce oryginalnego wyglądu.

Barwienie szkła w masie jest widoczne obustronnie, lecz ze względu na zwiększone odbicie światła gdzie mamy go więcej na zewnątrz w okresie dziennym, zwiększa prywatność ograniczając widoczność dla osób będących na zewnątrz.

Efekt odbicia w szkle antisol nie jest tak widoczny jak przy powłoce reflex.

Na zdjęciu poniżej porównanie szkła antisol z lewej, do reflex z prawej.

 

 

Szkło hartowane, czyli ESG

 

Hartowane szyby w oknach i drzwiach, to pierwszy krok do wyeliminowania niebezpieczeństwa powstałego w trakcie rozbicia szyby i za tym idących okaleczeń

Stłuczenie szkła hartowanego powoduje zamianę szyby w drobinki szkła o tępych krawędziach, które zsypując się nie stwarzają większego zagrożenia, w przeciwieństwie do standardowego szkła niehartowanego które stwarza w momencie rozbicia spore zagrożenie dla urzytkowników.

Wyposażenie okien w szkło hartowane diametralnie zmniejsza ryzyko pęknięć termicznych związanych z nagrzewaniem się szyb do wysokich temperatur od promieniowania słonecznego.

Hartowanie szkła powoduje kilkukrotne zwiększenie się sprężystości szyb stosowanych w oknach, w znacznym stopniu podnosi również odporność na pęknięcie powstałe po przez uderzenia mechaniczne lub napór wiatru.

 

 

Szkło Laminowane, czyli VSG

 

Jest to szkło klejone warstwowo, np. dwie szyby sklejone ze sobą pomiędzy którymi znajduje się jedna lub więcej warstw foli PVB.

Jest to szkło bezpieczne lub antywłamaniowe w zależności od grubości szkła i ilości warstw zbrojeniowych w postaci foli PVB

Rodzaje szkła VSG

VSG 2.2.1 (2 szyby gr. 2mm i 1 warstwa folii)
VSG 3.3.1 (2 szyby gr. 3mm i 1 warstwa folii)
VSG 3.3.2 (2 szyby gr. 3mm i 2 warstwy folii)
VSG 4.4.1 (2 szyby gr. 4mm i 1 warstwa folii)
VSG 4.4.2 (2 szyby gr. 4mm i 2 warstwy folii)
VSG 4.4.4 (2 szyby gr. 4mm i 4 warstwy folii)
VSG 5.5.1 (2 szyby gr. 5mm i 1 warstwa folii)
VSG 5.5.2 (2 szyby gr. 5mm i 2 warstwy folii)
VSG 6.6.1 (2 szyby gr. 6mm i 1 warstwa folii)
VSG 6.6.2 (2 szyby gr. 6mm i 2 warstwy folii)

Cechą zastosowania tego rodzaju szkła w oknach, jest utrzymanie się stłuczonego szkła na warstwie foli, co ogranicza w dużym stopniu skaleczenie się, a nawet wypadnięcie przez okno z tego typu szybą.

Szkło VSG jest również znacznie odporniejsze na uderzenia i za tym idące pęknięcia.

Minusem zastosowania szkła klejonego VSG w oknach jest spory wzrost wagi spowodowanej większą ilością szyb.

 

Wszystkie rodzaje wyżej wymienionego szkła stosowanego w oknach i drzwiach, znajdą Państwo w ofercie Architon Okna Bielsko-Biała.

Zadzwoń do nas:
Biuro 666 338 489

 

 

Napisz wiadomość:

okna@op.pl                  lub salon@architonokna.pl

 

 

 Serwis i reklamacje 

693 810 920 

 

architonserwis@gmail.com

ul. Krakowska 103,
43-300 Bielsko-Biała

Napisz do nas

Na podstawie art. 32 ust 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zwane dalej RODO Państwa dane przetwarzane są tylko do celów kontaktowych i nie będą udostępniane innym podmiotom niż upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Dane będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych za pomocą formularza kontaktowego jest Firma "Architon Okna Tomasz Orpik" z siedzibą w ul. Krakowska 103, 43-300 Bielsko-Biała. Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyraża Pani/Pan zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, nazwa firmy, adres mailowy i telefon. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Pana/Pani danych osobowych, przysługuje Panu/Pani prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

 
(C) 2020-2022 ArchitonOkna - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
strony internetowe Bielsko pozycjonowanie stron bielsko